T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Dikmen Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Uygulama Anaokulu kayıtlarımız başlamıştır. 

Sayın aileler; 2017 yılı Eylül ayı itibariyle 36-66 Ay arasında olan çocuklarımıza eğitim vereceğimiz anaokulumuz, sizleri bekliyor. Deneyimli, uzman kadromuz ve uyumlu çalışma ortamımız, geleceğe sağlıklı ve başarılı nesiller yetiştirmek için hazırdır.

Ön Kayıt; Haziran 2017 / Gerekli Belgeler; Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Kesin Kayıt için gerekli belgeler;

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

4 Adet Fotoğraf,

Aşı Kartının Fotokopisi

Yarım Gün Eğitim; Saat 08.30-12.30 arası kahvaltı ve öğle yemeği dahil 425 TL

Tam Gün Eğitim; Saat 08.30-17.30 arası kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı dahil 550 TL

 

Haz

 09/06/2017 TARİHİ CUMA GÜNÜ 2016/2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SON DERS ZİLİ İLE ÖĞRENCİLERİMİZE KARNELERİNİ DAĞITARAK, ONLARI İYİ DİLEKLERİMİZLE UĞURLADIK.

     OKUL MÜDÜRÜMÜZ FATMA BALIKÇI  YAPTIĞI KAPANIŞ KONUŞMASINDA BİR YIL BOYUNCA KENDİLERİNE İYİYİ, DOĞRUYU VE GÜZELİ VERMEYE GAYRET GÖSTERDİĞİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZE İYİ TATİLLER DİLEYEREK, EMEĞİ GEÇEN BAŞTA MÜDÜR YARDIMCILARIMIZ , TÜM ÖĞRETMENLERİMİZ İLE DİĞER PERSONELİMİZE TEŞEKKÜR ETTİ. 

      TÜM ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZE İYİ TATİLLER DİLİYORUZ.

Haz

Haz

     2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Dikmen Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni okulumuz spor salonunda yapıldı.

              " MEZUNLARIMIZI TEBRİK EDER, YAŞAMLARINDA BAŞARILAR VE MUTLULUKLAR DİLERİZ."

May

Kültür ve Edebiyat Kulübü öğretmenleri Selma Elgün, Işıl Özler, Özlem Görel, Ayşe Tanış ve öğrencileri "Paylaşmak Güzeldir" adlı toplum hizmeti çalışmaları sonucu toplamış oldukları kitap ve kırtasiye malzemelerini Edebiyat zümre başkanı Sami Eroğlu´nun da katkı ve destekleriyle Sinop-Ayancık Fatih İlkokulu´na göndermişlerdir. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

May

"Ey Türk Gençliği ! Birinci vazifen Türk istiklâlini ve Türk Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir…Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

Mustafa Kemal Atatürk

May

Öyküleriyle Türkülerimiz yarışması Çankaya İlçe birincisi okulumuz öğretmen ve öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Özel´den ; 1.Mezopotamya Turizm Festivali´nde Anadolu Lezzetleri kategorisinde Türkiye Birincisi olan okulumuz öğretmen ve öğrencileri de Şube Müdürümüz Şerafettin Delialioğlu´ndan plaketlerini aldılar.Başarılarının devamını diliyoruz.

May

05/05/2017

Bir yüreğn sevdaya düşmesi gibi... Sevmeli insan memleketini...

Edebiyat öğretmenimiz Işıl Özler´in XICGA sınıfı öğrencileri ile birlikte hazırladığı "Memlekete ve Sevdaya Dair" adlı şiir dinletisini izledik.

 

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuz uygulama anaokulunun hazırladığı coçkulu bir törenle kutlandı. Geleceğimizin teminatı tüm çocukların bayramı kutlu olsun.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz...

"Küçük hanımlar, küçük beyler... Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymeti olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız."

Mustafa Kemal Atatürk

Nis

Okul müdürümüz Fatma Balıkcı ve yiyecek içecek hizmetleri alanı öğretmenimiz Nuran Taşdemir eşliğinde öğrencilerimiz Mardin Büyükşehir Belediyesi, Artuklu Evliya Çelebi Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde, Güneydoğu Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu üye derneğinin Mardin Aşçılar ve Pastacılar Derneği iş birliği ile 18-19 Nisan 2017 tarihleri arasında Mardin Artuklu’da düzenlenen 1.Mezopotamya Turizm Festivali katılmışlardır.

 

Nis

Tiyatro aşktır, emektir, hayata tutulan bir aynadır.

Çankaya Okullar Arası Tiyatro Şenliği kapsamında okulumuz Bilişim Teknolojileri öğretmeni Şencan Gültutan´ın yönettiği, 9, 10 ve 11. sınıf 13 öğrencimizin, sahnede ve sahne arkasında görev aldığı "Sekiz Kadın" adlı tiyatro oyunumuz seyirciyle buluştu. Çankaya İlçe Milli, Eğitim Müdürlüğünden Jürilerin de katılımıyla gerçekleşen temsilde, oyunumuz büyük beğeni topladı. Profesyonel oyuncuları aratmayan performanslarından dolayı öğrencilerimizi kutluyor, katkılarından dolayı mezun öğrencilerimizden Özgür Ozan Germeç´e de teşekkür ediyoruz.

Nis

Nis

03/04/2017 Pazartesi günü okulumuzda, Sivil Savunma Tahliye ve Yangın Söndürme Tatbikatı yapıldı. Tüm okul personeli ve öğrencilerimiz, siren sesiyle birlikte çok kısa sürede okulu   tahliye ettiler.

Mrt

2016-2017 eğitim öğretim  yılı 9.sınıflarımıza giyim üretim teknolojisi alanımızı tanıtma etkinliği olarak, atölyemizde keçe kumaşlara düğme diktirdik. Düğmelerimizi dikili ağaca dönüştürdük. Artık 9.sınıflarımızın okulumuzda dikili ağacı var.

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 102. yılını kutladığımız ve Şehitlerimizi andığımız program Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır, , Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel, Şube Müdürlerimiz ve çeşitli okullardan okul idarecileri, okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla okulumuz konferans salonunda gerçekleşmiştir. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından okul müdürümüz Fatma Balıkcı´nın açış konuşmasıyla başlayan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmasıyla onurlandırdığı törenimiz, okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı anılarla Çanakkale, 18 Mart Oratoryosu ile devam ederek Zeybek gösterisiyle son bulmuştur.